Наші будні 2013 -2016


22 січня, неділя День Соборності (день Злуки)


20.01.2017р.
Літературно - музичне свято
 до Дня Соборності України " Розквітай, моя ти Україно"







5 січня
 в школі проводилися засідання
 міських методичних обєднань.
    Цікаво пройшла спільна зустріч вчителів перших класів, вихователів ГПД та бібліотекарів. На засіданні призентували  роботу студії розвитку "НестандАРТ" -  вихователь ГПД Ступакова Т.О. та бібліотекар Лемешко Н.О.












Другого березня в школі було проведено змагання серед  читців шевченківських творів.Було визначено переможців, які будути приймати участь у міському конкурсі.









140 років від дня народження Лесі Українки
При народженні Лариса Петрівна Косач                                       
Дата народження 13 (25) лютого 1871
Місце народження м. Новоград-Волинський
Дата смерті 19 липня (1 серпня) 1913 (42 роки)        
Місце смерті м. Сурамі, Грузія
Національність українка
Громадянство Flag of Russia.svg Російська імперія
Мова творів українська, російська[1], французька[2]
Рід діяльності прозаїк, поет, драматург, публіцист
Роки активності: 18841913
Жанр драматична поема, вірш
Magnum opus: «Лісова пісня»
Українська письменниця, перекладач, культурний діяч. Писала у жанрах поезії, лірики,епосу,драми, прози, публіцистики. Також працювала в ділянці фольклористики (220 народнихмелодій записано з її голосу) і брала активну участь в українському національному русі.
Відома завдяки своїм збіркам поезій «На крилах пісень» (1893), «Думи і мрії» (1899), «Відгуки» (1902), поем «Давня казка» (1893), «Одно слово» (1903), драм «Бояриня» (1913), «Кассандра» (1903—1907), «В катакомбах» (1905), «Лісова пісня» (1911) та ін.

(Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.)






Людина, розумна людина, завжди сподівається на краще. Це природно, адже ми не станемо заперечувати, що найчастіше обставини, що нас оточують, просто змушують нас це робити. Надія супроводжує нас, напевно всюди, але що ми готові зробити для того, щоб вона не залишилася марною. Далеко не кожній людині випадає така честь, щоб сприяти втіленню кращих сподівань. А сприяння, активне сприяння в цьому - є єдина причина, по якій здійснюється це велике таїнство, дане нам Богом. Адже погодьтеся: не важливо, пливемо ми за течією чи проти, але важливо - на краще або гірше, і важливо, що рухаємося, і рухаємося по милості Божій.
20-е лютого 2014-го року стало якоюсь переломною датою цієї надії на краще для всього українського народу. Відчуваючи глибокі і тривалі приниження та відвертий гніт з боку пострадянської корупційної, кримінально-комуно-кегебістско-олігархічної химери, багатонаціональний український народ пробудився. Він встав перед тираном і не залишився у смертельної байдужості до майбутнього своїх дітей, до теперішнього своєї, даної Богом душі, до гідності та честі свого доброго імені.
На жаль «грабіжники граблять, і грабуючи, граблять грабіжно». Так написано у Святому Письмі. Ця дата з’явилася яскравим доказом тих слів і деспотична система вирішила умертвити цю надію.
Чи можна умертвити надію? «Надія лицеміра загине» - так написано у Святому Письмі. Але чи можна назвати лицеміром того, хто віддає найдорожче, що у нього є - життя, заради ближнього свого, заради кращого життя для ближнього свого? Таку людину називають героєм. Такі люди не вмирають, а їх життя продовжується на Небесах, поруч з Отцем Небесним.
11-го лютого 2015-го року, Указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день - «День Героїв Небесної Сотні», який відзначається тепер щорічно 20-го лютого. Це зроблено, за даними проекту DilovaMova.com, «На підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України», - йдеться в документі.

110 років від дня народження Агнії Львівни Барто

 Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

 Міжнаро́дний де́нь па́м'яті жертв Голокос́ту — пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7). Відзначається щорічно — 27 січня. Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.
За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.
"Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість", - йдеться в резолюції ГА ООН. Ініціаторами ухвалення документа виступили Ізраїль, Канада, Австралія, Росія і США, а їх співавторами - ще понад 90 держав.
Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам'ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду і охороняти, як пам'ятки історії, місця, де відбувалися масові вбивства євреїв.
Уперше Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту відзначили в усьому світі у 2006 р. Проте деякі країни відзначали цей день і раніше.
Відповідно до постанови Верховної Ради України від 5 липня 2011 р. № 3560-VI "Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру"[1] на державному рівні Україна вперше відзначила Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту у 2012 році.
З 2004 року в Україні на державному рівні також щорічно відзначається Міжнародний день голокосту ромів (2 серпня).
(Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.)



Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.
Набираюча обертів машина кривавої диктатури, яка прийшла на зміну колишніх «консерваторів» поспішила зламати і ці сміливі починання вільного українського народу. Вже буквально через кілька місяців більшовики увійшли в Київ, Закарпаття окупувала Чехословаччина, а Східну Галичину - поляки. А далі ...
Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію, адже народ, який втратив надію просто зникає. Надію, приміром, втратили нащадки кривавих диктаторів, коли Великий і Могутній Радянський Союз - об’єднання, побудоване зовні на «нових канонах справедливості», а всередині на крові і безглуздих жертвах, звалилося, не залишивши після себе нічого, що могло б його реанімувати.
22-е січня 1990-го року. Мільйони українців вишикувалися в справжню живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.
21-го січня 1999-го року відповідно до Указу Президента України № 42/99 День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави. Потім, 30-го грудня 2011-го року, відповідно до Указу Президента України № 1209/2011 під назвою «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят», День Свободи, який раніше відзначався 22-го листопада був об’єднаний з Днем Соборності і свято набуло свою нову назву - «День Соборності та Свободи України».

140 років від дня народження
При народженні Джон Ґрифіт Чейні
Дата народження 12 січня 1876
Місце народження Сан-Франциско, Каліфорнія, Flag of the United States.svg США
Дата смерті 22 листопада 1916 (40 років)
Місце смерті Ґлен-Елен, Каліфорнія, Flag of the United States.svg США
Громадянство Flag of the United States.svg США
Мова творів англійська
Рід діяльності прозаїк
Роки активності: 18931916
Напрямок реалізм
Жанр нарис, оповідання, роман, повість
Автограф: Автограф
( З матеріал  Вікіпедії — вільної енциклопедії)

 150 років від дня народження
Джозефа Рельярда Кіплінга
Редьярд Кі́плінг (англ. Joseph Rudyard Kipling, *30 грудня 1865, Бомбей — †18 січня 1936, Лондон) — англійський поет і прозаїк. Був співцем британського імперіалізму[Джерело?]. Більш відомий як творець дитячих казок про Мауглі, допитливе слоненятко, кішку, яка гуляє сама по собі, про відважного мангуста Рікі-Тікі-Таві та багатьох інших. Наймолодший лауреат Нобелівської премії з літератури. Був нагородженний "за велику фантазію та зрілість ідей". 

При народженні Джозеф-Радьєрд Кіплінг
Дата народження 30 грудня 1865
Місце народження Бомбей, Індія
Дата смерті 18 січня 1936 (70 років)
Місце смерті Лондон, Велика Британія
Національність англієць
Громадянство Велика Британія Велика Британія
Мова творів англійська
Рід діяльності поет, письменник, прозаїк
Напрямок поезія
Жанр оспівування Британської імперії
Magnum opus: Книга джунглів
Премії Nobel prize medal.svg Нобелівська премія з літератури (1907)





























(Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.)




День святого Миколая

День святого Миколая (також Свято святого Миколая, у народі — День Миколи, Зимовий Миколай) — це день святкування та вшанування пам'яті Святого Миколая у католиків та православних. Ті церкви, які дотримуються юліанського календаря, відзначають свято 19 грудня за новим стилем (у 20-21 століттях), а ті, що дотримуються григоріанського календаря — 6 грудня.
За традицією, в цей день батьки вночі кладуть дітям подарунки під подушки, зберігаючи у таємниці свою причетність до подарунків, для того, щоб діти вірили у чудо, звершуване святим Миколаєм і вчилися милосердя в святого.
В пам'ять про милосердя святого Миколая, в цей день відзначається Міжнародний день допомоги бідним.

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії


Сьогодні, 14 грудня, День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС 

14 грудня в Україні традиційно проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Ця пам'ятна дата була затверджена указом президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Зараз День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС багато хто називає просто днем ліквідатора. Чорнобиль Цей день пам'яті  давно став скорботним нагадуванням всьому людству  про важку  перемогу  над вогнем, яких охопив  реактор атомної станції. У 1994 році багато українських громадських організацій чорнобильців зверталися  до влади з ініціативою створення  Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії  на ЧАЕС, але  їхнє прохання в той  момент відхилили. Після цього ліквідатори почали відзначати цей день неофіційно.
Тепер же під час святкування цієї пам'ятної дати силові структури України виділяють почесний караул, представники влади покладають вінки до пам'ятників, які слугують нагадуванням усім нам про ту страшну аварію й кількість загиблих ліквідаторів.


10 грудня 2015 року в Першотравенській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 відбувся міський семінар вчителів початкових класів  з теми «Розвиток рольової структури особистості молодшого школяра як основа формування його соціальної компетентності». В рамках семінару була проведена низка заходів (відкриті уроки, позакласний захід), серед яких і заняття студії розвитку «НестандАРТ», керівниками якої є вихователь групи продовженого дня Ступакова-Порядіна Тетяна Олександрівна та бібліотекар школи Лемешко Наталя Олександрівна.
     На  відкритому занятті були присутні методисти міського відділу освіти, вчителі початкових класів, члени адміністрації шкіл міста, які координують роботу початкової школи,  шкільні бібліотекарі.
     Слід зазначити, що  студія розвитку «НестандАРТ» була створена з метою розвитку творчих здібностей вихованців ГПД, їх організованого дозвілля. В процесі  тісної співпраці бібліотекаря школи і вихователя ГПД вдається реалізувати основну мету роботи шкільної бібліотеки, а саме йти в ногу з часом, при цьому залишаючись носієм «прекрасного, доброго, вічного», виконуючи  інформаційну функцію у тісному зв’язку з виховною, естетичною і культурологічною, задовольняти інтереси дітей, їх духовні запити та  сприяти розкриттю  їх творчого  потенціалу.
     Керівники студії розвитку «НестандАРТ» Ступакова-Порядіна Т.О. та бібліотекар школи Лемешко Н.О. обрали дуже цікаву форму роботи з першокласниками – сучасну, нестандартну, інноваційну: конкурс «Кращий слухач» за книгою дніпропетровської дитячої письменниці Еліни Заржицької  «Китеня Тимко», яка була безпосереднім учасником конкурсу через скап-
зв’язок. Пошук нової форми роботи сприяв вихованню в учнів загальнолюдських цінностей, гуманізму, духовності, естетичної, трудової, екологічної культури, здорового способу життя.
     Учні 1-х класів тільки вчаться читати, тому цю книгу їм читали Тетяна  Олександрівна та Наталя Олександрівна. Діти уважно її слухали протягом декількох занять і на конкурсі змогли продемонструвати свої знання.
     Керівники ставили перед собою таку мету:
- навчити учнів аналізувати зміст тексту; характеризувати вчинки літературних героїв; уважно слухати запитання та давати повні відповіді на них;
- збагачувати словниковий запас учнів;
- розвивати пам’ять,  логічне мислення, пізнавальний інтерес  та любов до читання, творчі здібності, світогляд, дрібну моторику рук;
- виховувати інтерес до читання; відповідальність за доручену справу та уміння працювати в групі; охайність та самостійність, уміння доводити розпочату справу до кінця;  доцільно і економно  використовувати матеріали пластилін, папір, фарби, клей, кольорові паєтки тощо)
     В процесі роботи мета була реалізована повністю, політ творчості і фантазії у учнів не мав меж. Після обговорення змісту прочитаного, діти приступили до виконання творчого завдання в групах, що є для них вже традиційним,  що свідчить  про системність в роботі бібліотекаря і вихователя.  Результатом творчої роботи першокласників стало створення панно «Підводне царство Тимка», на якому вони розмістили персонажів цього оповідання, виконаних в різній техніці.
     Присутні гості були вражені роботою малюків: їх активністю, знанням тексту книги, їх безпосередністю, кмітливістю, проявом фантазії. І цьому була дана висока оцінка всіх запрошених та автора твору. Всі  учні-учасники конкурсу отримали Дипломи за перемогу в номінаціях «Мрійлива дуща», «Політ фантазії та творчості».














День пам'яті жертв голодоморів


Традиційна емблема жалобних заходів за жертвами Голодомору
День па́м'яті жертв голодомо́рів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.
Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні. У церемоніальних заходах біля Меморіального знаку «Свічка пам'яті» в Києві також беруть участь перші особи держави, керівники іноземних країн, парламентів та міжнародних організацій, урядовці з різних країн, дипломати, представники релігійних конфесій, регіональні делегації, громадські і культурні діячі, свідки Великого Голоду.
До 2008 року церемонія відбувалася перед пам'ятним знаком на Михайлівський площі, однак після відкриття Меморіалу жертв голодомору була перенесена туди.

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.


Митрополит Андре́й Шепти́цький, ЧСВВ (мирське ім'я Рома́н Марі́я Алекса́ндр Шепти́цький; * 29 липня 1865, Прилбичі — † 1 листопада 1944, Львів) — український релігійний діяч, граф. Єпископ Української греко-католицької церкви; від 17 січня 1901 до смерті — Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський — предстоятель Української греко-католицької церкви. Належить до знатного галицького роду Шептицьких. Доктор права. За мудрі настанови й великі труди він отримав багато народних імен: Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит·[1]
За час свого служіння значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні, так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Підтримував українську економічну діяльність, сприяв відкриттю кооперативів. Як Галицький митрополит був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму, які однак не часто відвідував.
Зазнавав утисків більшовиків. Зокрема у 1939 році НКВДисти розстріляли його брата Лева і всю його сім'ю в родинному маєтку Шептицьких у Прилбичах. Помер 1 листопада 1944 року, його наступником став Йосиф Сліпий.

 Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії



21 листопада
День Гідності та Свободи
Україна, 2014-й: «Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004-го року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-го року, Революція Гідності. Це був дуже важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи», - зазначив глава держави, Петро Порошенко.
Раніше Указом від 19 листопада 2005 року № 1619/2005, Президент України Віктор Ющенко встановив свято - День Свободи. Було запропоновано святкувати це свято щорічно, 22 листопада, з метою затвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, виховання почуттів національної гідності.
День Свободи в Україні був затверджений Президентом України Віктором Ющенко, враховуючи історичне значення революційних настроїв.
22 листопада 2004 дата початку «помаранчевої» революції в Україні, компанії загальнонаціональних протестів, мітингів, пікетів, страйків і інших акцій громадянської непокори проти свавілля влади. Події були організовані та проведені прихильниками Віктора Ющенка, основного кандидата від опозиції на президентських виборах у листопаді - грудні 2004 року.
Акція почалася після оголошення Центральною виборчою комісією результатів другого туру президентських виборів (у результаті першого визначилися два кандидати - Віктор Ющенко і Віктор Янукович), згідно з якими переміг В.Ф.Янукович. Після рішення Верховного суду було проведено повторне голосування другого туру, в результаті якого президентом України став Віктор Ющенко.
На жаль, влада, встановлена в Україні на той момент, не змогла реалізувати більшості очікувань, покладених на неї українським суспільством.
Згодом, наступним Президентом України став Віктор Янукович. День Свободи в Україні був скасований і об’єднаний з Днем Соборності України Указом від 30 грудня 2011 №1209 / 2011 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят" і відзначався з 2012 року - 22 січня.
Після подій 2013-го - 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації «братнім російським народом» Кримського півострова і декількох обласних центрів на сході України, відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка № 872/2014 від 13-го листопада 2014-го року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддаючи належне шанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004-го року і в листопаді 2013 - лютому 2014 стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору, святковий День отримав нове дихання. «Встановити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада» - йдеться в Указі № 872/2014.



12.11.2015
 Сьогодні, в бібліотеці відбулася зустріч з учнями 5-А класу, 
на якій діти оброворили тему:
 " Безпека руху - запорука життя"







Українська мова - одне з багатьох багатств, створених людьми протягом всієї історії нашої держави. Збереження і розвиток рідної мови мають велике  значення, бо  вона формує національний менталітет, зберігає культурні здобутки та звичаї, є живим свідком історії  українського народу.

10.11.2015 року 
В шкільній  бібліотеці проведено конкурс читців віршів про українську мову та  Україну. В конкурсі  приймали участь учні початковаї школи.
Усі учасники отримали заохочувальні дипломи та грамоти. Журі відзначило високий рівень підготовки учнів, їх прагнення висловити своє ставлення до рідного слова. Журі зазначила, що натхненні рядки поетичних віршів повинні жити в наших серцях. А про мову, її роль у житті народу маємо згадувати не тільки у дні свята, а пам’ятати завжди.



 

6 листопада 

160 років з дня народження Д.І. Яворницького.



Цьогоріч відзначається 160 років від дня народження Дмитра Івановича Яворницького – історика, археолога й етнографа. У будинку-музеї академіка відкрилася виставка під назвою «Збирач старовини».
145 років від дня народження 
Лесі Українки
(справжнє ім'я: Лари́са Петрі́вна Ко́сач-Кві́тка)
Дмитро Іванович Яворницький – одна з найяскравіших постатей української культури. Учений-енциклопедист, дослідник у галузі історії, археології, етнографії, фольклористики. Завдяки його зусиллям був створений один з кращих музеїв України. Тепер він носить ім'я вченого-історика. Виставку, яка відкрилася в будинку-музеї Яворницького назвали «Збирач старовини».




Зустріч учнів першого класу з шкільною бібліотекою

















21 жовтня в шкільній  бібліотеці в рамках Всеукраїнського місячника шкільної бібліотеки пройшла  творча зустріч з Галиною Удовиченко   поетесою нашого міста, керівником літературного об’єднання «Джерело».

  Ця зустріч проходила у формі «Жива книга», під час якої  учні мали можливість задати питання Галині Несторівні, почитати її твори та послухати вірші і гуморески у авторському виконанні.
  На захід завітали учні 10 – 11 класів.

  Головна мета зустрічі – ознайомлення дітей з творчістю письменниці,  залучення їх до читання, розуміння ролі книги у формуванні гармонійно розвиненої особистості.                  

  Сподіваємось, що зустріч з Галиною Несторівною  залишила в дитячих серцях тепло і радість від спілкування, бажання прочитати ще більше творів сучасної української літератури










Світ у сяйві, не впізнати
Саду і городу:
То Покрова - світле свято
Нашого народу.
Щороку 14 жовтня до нас наближається урочисте свято Покрови Пресвятої Богородиці.
Покров - це хустка-омофор Матері Божої, що є символом материнського піклування про нас, її дітей. Багаторазово наші предки довіряли себе опіці Богоматері.
Свято Покрови вперше виникло в Греції. Коли на Константинополь напали вороги й узяли місто в облогу, мешканці зібралися в церкві, щоб вимолити Боже благословення. Опівночі над ними зненацька з'явилася Мати Божа і підняла над головами людей омофор - вишите церковне покривало. Це був знак, який символізував перемогу. Звідси й пішла назва - Покрова. Саме ця біла Покрова і стала своєрідним оберегом України.
В Україні Покрова - це велике народне свято, але з особливою повагою до нього ставилися запорозькі козаки. Не випадково для святкування Дня українського козацтва обрано День Святої Покрови. Козацтво України вважало Пресвяту Богородицю своєю особливою покровителькою. У Запорозькій Січі була збудована церква Святої Покрови. Перед походами козаки молилися святій покровительці й захисниці, щоб вона допомагала їм у боях з ворогами. Куди б доля не заносила козаків, завжди з ними була ікона Пресвятої Покрови.
Народ будь-якої країни береже спогади про власне минуле, пишається своєю історією. День українського козацтва дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло значну роль у становленні нашої держави. Запорозька Січ проіснувала більш як двісті років. Слава про українських козаків гуляла всією Європою. Сам образ козака став символом найкращих лицарських чеснот. Народні пісні, думи й інші фольклорні твори оспівали багатьох славетних  козацьких ватажків. Найвідомішим представником серед козацьких ватажків був Богдан Хмельницький. Саме він очолив у 1648 році визвольну війну українського народу, метою якої було здобуття незалежності.
Якщо ви цікавитесь історією рідного краю 
і хочете дізнатися про українське козацтво детальніше,
 до ваших послуг ресурси Інтернету:
До Дня Святої Покрови та Дня українського козацтва 
у шкільній бібліотеці організована 
книжкова виставка
"Про життя козацьке славне".



Проект "Сонячні листи"

 


Програма «Сонячні листи» — благодійна програма соціальної та психологічної реабілітації дітей, які втратили батька під час війни на Сході України. 
Мета: підтримка дітей, які втратили батька під час війни на Сході України.  
Основа програми — наставництво по листуванню - переписка дітей (сімей) загиблих Героїв з дітьми-однолітками (сім'ями) волонтерів. 
 Завдання програми:
•  Листування з дітьми Героїв.
Дитина отримує турботу, увагу, позитивні емоції.
• Матеріальна підтримка (подарунки для дитини, забезпечення матеріальних потреб, оздоровлення).
Дитина отримує  необхідні речі, подарунки.
• Свята та заходи (періодичні  розвиваючі та розважальні заходи).
Дитина корисно проводить час, розвивається, спілкується з однолітками.
Очікувані результати:
•Відновлення морального та психологічого стану дітей, які втратили батьків через війну на Сході України за допомогою постійного листування.
•Вирішення гострих матеріальних проблем дітей Героїв, організація відпочинку та оздоровлення дітей.
•Культурний та патріотичний розвиток дітей.     
•Виховання в дітей позитивних моральних якостей (в тому числі і у дітей-волонтерів). 
До програми «Сонячні листи» може долучитися кожен!  



  ЗАПРОШУЄМО ВАС ВЗЯТИ УЧАСТЬ У БЛАГОДІЙНІЙ АКЦІЇ

 Будь - яка книга з Вашої особистої бібліотеки, яку Ви вже прочитали, знайде своє місце на поличках шкільної бібліотеки, стане доступною іншим користувачам.
В дарунок приймаються книги останніх років видання, будь - якої тематики, жанру, різними мовами.



07.10.2015р. в школу завітали гості з міської дитячої бібліотеки, які провели з учнями 4-х класів  цікаву вікторину, та ознайомили дітей з новими надходженнями.















Увага! Увага!
 З  01 по 31 жовтня у школі стартував  Всеукраїнський місячник шкільної бібліотеки під гаслом
«Виховуємо громадянина – патріота України».
Запрошуємо Вас прийняти участь у таких заходах:

з/п
Назва заходу
Дата проведення
Відповідальні
1
Організація постійно діючих виставок (у тому числі віртуальних), що популяризують українську історію, боротьбу українського народу за незалежність, мову та культуру.
1.10 -30.10.
2015р
Лемешко Н.О.
2
Проведення  акції
-  « Подаруй бібліотеці книгу»
-  « Бібліотечка для захисника Вітчизни»
-  «Збери макулатуру – збережи ліс»
05.10-19.10
Лемешко Н.О., класні керівники 1-11 класів
3
Випуск стіннівок « Мова від минулого до сьогодення»
08.10.2015р.
Класні керівники 5-11 кл.
4
Конкурс дитячого малюнка « Мова моя – ненька рідна»
08.10.2015р.
Класні керівники 1-4 кл.
5
Зустріч з місцевою поетесою Удовичєнко Г.Н.
 « Жива книга мого краю»
21.10.2015
14.00
Лемешко Н.О. Вчителі укр.. мови (10-11кл.)
6
Запросити до школи працівників міської дитячої бібліотек
 « Книжки запрошують»
07.10.2015р.
Лемешко Н.О.Коваленко К.В. Камшилова В.П.
7
Екскурсія учнів 1-х  класів до шкільної бібліотеки
22.10.2015р.
Лемешко Н.О. класні керівники 1-х кл.
8
Свято « День козацтва»
13.10.2015р.
Денисенко О.М. Лемешко Н.О.
9
Конкурс « Кращий читач»
26.10.2015р.
Лемешко Н.О., Шуть І.В., Чорноостровська М.А.
10
Заняття групи розвитку « НестандАРТ»  «Звідки книжка прийшла?»
08.10.2015р.
Ступакова –Порядіна Т.О.
Лемешко Н.О.
11
Огляд нових надходжень
19.10.2015р.
Лемешко Н.О.
12
Проведення бібліотечних занять.
Згідно графіка
Лемешко Н.О.
13
Висвітлення  на шкільному сайті та бібліотечному блозі інформації щодо проведення  місячника шкільної бібліотеки
5.10 -30.10.
2015р
Лемешко Н.О., вчитель інформатики

Дорогі вчителі!

Вітаємо Вас з вашим професійним святом: Днем працівників освіти. Нехай Вам завжди всміхається доля, дарує Вам міцне здоров'я та довголіття. Бажаємо Вам здійснення найзаповітніших мрій, а також щоб у ваших родинах завжди панували тепло, радість та затишок. Пам'ятайте, що без Вас цей світ буде набагато гіршим, адже саме освітяни дають надію людству на подальший розвиток!

2 Жовтня - Перший міжнародний день проти насилля

2 Жовтня - Перший міжнародний день проти насилля (Первый международный день против насилия)Принцип не насилля, відомий також як не насильний опір, заперечує використання фізичного насилля задля досягнення соціальних або політичних змін. Також характеризується, як «політика простих людей», ця форма соціальної боротьби була прийнята широким загалом населення в усьому світі у боротьбі за соціальну справедливість.  
Міжнародний день проти насилля вперше відзначається 2 жовтня 2007, у день народження Махатма Ганді - лідеру руху за незалежність Індії та засновника філософії та стратегії не насилля.
Професійне свято - Всеукраїнський день бібліотек, відзначається 30 вересня починаючи з 1998 року
Бібліотека… Серце завмира,
Коли пірнаю в тишу таємничу,
Святилище пізнання і добра,
Що в майбуття через минуле кличе.

І осягнути незбагненну суть
Світобудови прагну заповзято,
Коли мені з полиці дістають
Важкі томи Плутарха і Сократа.

Немов надійний лоцман в морі книг,
Бібліотекар взяв штурвал у руки.
Розкуто мчить моїх фантазій бриг
Крізь холоди занепаду й розлуки.

І поки є ти, сховище книжок,
І поки ти людей рятуєш свято,
Мене не знищить соціальний шок,
Як час не вбив Плутарха і Сократа.

До дива знань і мрій, о друзі, йдіть!
Високий дух летітиме далеко…
Аби сказати: «Зупинися, мить!»
Кажу лише: «Живи, бібліотеко!»







День пам'яті жертв політичних репресій 
 - щорічний національний пам'ятний день в Україні, що Бібліотека… Серце завмира,
припадає на третю неділю травня.

Історія
Указом президента України Леоніда Кучми №1181/2000 від 31 жовтня 2000 року День пам'яті жертв голодоморів, який відзначався кожної четвертої суботи листопада перейменовувався на «День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом Кучми №797/2004 від 15 липня 2004 року встановлювалася назва «День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій». Указом Президента України Віктора Ющенка №431/2007 від 21 травня 2007 року дні пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій розведено у часі. День пам'яті жертв голодоморів залишився щочетвертої суботи листопада, натомість, третя неділя травня встановлена Днем пам'яті жертв політичних репресій
«
з метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства
 »

Традиції
Традиційно, в День пам'яті жертв політичних репресій вищі особи держави покладають квіти до національного меморіального заповідника «Биківнянські могили». Покладання квітів до пам'ятних знаків відбувається також по всій країні, відбуваються жалобні віче і церемонії.
  
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.


 





День Перемоги в Україні відзначатимуть за новою традицією



     



Яка історія виникнення свята 1 Травня?
1 ТРАВНЯ. Це свято має давні язичницькі корені і аж ніяк не випадково називається Днем праці.
Три тисячі років тому жителі Стародавньої Італії поклонялися богині Майї – покровительці землі і родючості. На честь богині останній весняний місяць і був названий травнем, а в перший день цього місяця влаштовувалися торжества, щоб витрачений навесні праця – переорюванням землі і посівна – не пройшов даремно.
За минулі тисячоліття звичаї стародавньої Італії поширилися у багатьох країнах, жителі яких влаштовували в перший день травня масові гуляння і ходи. У міру християнізації Європи церква все активніше боролася з цією язичницькою традицією, яка практично повністю опинилася ліквідована до кінця XVIII століття.
Першотравень в новому вигляді відродився в кінці XIX століття в робітничому русі, що висунула в якості однієї з основних вимог введення восьмигодинного робочого дня. 1 травня 1886 соціалістичні та комуністичні організації США і Канади влаштували ряд мітингів і демонстрацій. При розгоні демонстрації в Чикаго загинуло шість демонстрантів. В ході послідували за цим масових виступів протесту проти жорстоких дій поліції, в результаті вибуху бомби було вбито вісім поліцейських. За звинуваченням в організації вибуху четверо робітників були засуджені до смерті. У 1889 році Паризький конгрес II Інтернаціоналу в пам'ять про страчених оголосив 1 травня Днем міжнародної солідарності трудящих і запропонував щорічно відзначати його демонстраціями із соціальними вимогами.
Комуністи вперше відзначили 1 Травня в 1890 році у Варшаві, проведенням першотравневої страйку робітників. Польща в той час була частиною Російської імперії. На наступний рік в Петербурзі відбулася перша маeвка – нелегальні збори робітників, що влаштовується зазвичай за містом в день 1 Травня. А з 1897 року маeвкі стали носити політичний характер, супроводжуватися масовими демонстраціями і називатися "Днем міжнародної солідарності трудящих".
У 1917 році 1 травня вперше відсвяткували відкрито. У всіх містах країни мільйони робітників вийшли на вулиці з гаслами комуністичної партії. А перший першотравневий парад РККА відбувся в 1918 році на Ходинському полі. Травневі гуляння проходили по всій країні. У цей день люди з червоними прапорами йшли на Червону площу, з транспарантами та квітами.
Тепер цей день, що відзначається частиною світової спільноти як День солідарності трудящих і використовується для проведення політичних акцій профспілками, партіями і рухами різної спрямованості – при цьому всі вони виступають під своїми гаслами.
Джерело:
Сайт "Свята Росії»
Кінець форми






Шановні колеги!
Увага! Конкурс продовжено до 30 квітня!
Тепер саме від вас — учителів —  залежить, за якими підручниками будуть навчатися учні 4 і 7 класів у 2015/16 навчальному році. До 30 квітня 2015 року ви повинні зробити свій вибір на сайті репозитарію ua.lokando.com згідно із процедурою, описаною нижче на цій сторінці (накази МОН України №381 від 31.03.2015, №1149 від 07.10.2014 р. та №1461 від 11.12.2014 р.).  Форма замовлення доступна в репозитарії на індивідуальній сторінці школи до 30 квітня 2015 р.
Ми готові разом з вами розділити відповідальність за якість знань учнів, які навчатимуться за нашими підручниками, забезпечити школи відповідними навчально-методичними комплектами до кожного підручника (конспекти уроків, робочі зошити, дидактичні посібники, таблиці тощо), налагодити прямі контакти з авторами для методичної підтримки. До кожного підручника розроблено мультимедійні інтерактивні електронні додатки, якими ви вже зараз можете скористатися за поcиланням http://www.bohdan-digital.com/edu/та http://www.bohdan-digital.com/nmk/.
Замовивши друковане видання будь-якого підручника із поданого нижче переліку, ви безкоштовно отримаєте електронну версію підручника з інтерактивним додатком, конспекти уроків та робочий зошит.

Детальнішу інформацію про підручники та умови конкурсу ви можете дізнатися на сайті http://bohdan-books.com/ .


Відбір підручників проводиться на сайті репозитарію
ua.lokando.com

Послідовність дій вчителя:  
1. Зайдіть на сайт репозитарію  ua.lokando.com , використовуючи логін і пароль школи
2. Клацніть «Конкурс підручників»
3. Оберіть клас (4 або 7)
4. Оберіть предмет
5. Виберіть підручник, за яким будете навчатися (клацніть на підручник у поданому вище списку)
6. На сторінці вашої школи в репозитарії директор здійснить замовлення вибраних вчителями підручників.


( за матеріалами видавницнва навчальна книга БОГДАН)




12 квітня православні християни святкують ВОСКРЕСІННЯ ХРИСТОВЕ


12 квітня православні християни святкують Великдень - найдавніший та найбільший християнський празник та головне свято богослужебного року. Встановлено воно на честь Воскресіння Ісуса Христа.




День космонавтики: 54 роки від дня первого польоту в космос

(12 квітня 1961р)





   Бібліотечні заняття

    Зорієнтуватися в бібліотечному фонді читачеві не легко. На  допомогу  читачу завжди прийде допоміжна система каталогів і картотек, яка є своєрідним путівником по фондах книгозбірні.
Кожен каталог має своє цільове призначення, що дозволяє проводити пошук необхідної інформації відповідно до запитів читачів. Бібліотечні каталоги і картотеки доповнюють один одного, розкривають склад та зміст бібліотечного фонду в різних аспектах.
Каталоги і картотеки містять каталожні картки на які занесені основні дані про кожний наявний документ в бібліотеці.
Каталоги і картотеки бібліотеки розрізняються за видами відображених документів, призначенням, охопленням фонду, способом групування та формою представлення інформації.
З усим цим і ознайомилися на бібліотечному занятті учні 7А класу
















Цей день не внесено ні в які календарі знаменних дат і всенародних свят, але його цілком можна віднести до міжнародних, оскільки він з однаковим успіхом відзначається й у Росії, і в Німеччині, і в Англії, і у Франції, і в Скандинавії, і навіть на Сході. В одних країнах 1 квітня називають День сміху, в інших — День дурня. У цей день кожен хоче пожартувати над кимсь, тож ніхто не застрахований від розіграшів і навіть найсерйозніші люди мимоволі посміхаються.
Як припускають науковці, до нас це свято прийшло з Німеччини, імовірно, на початку XVIII ст. Його називали ще брехливим днем або Марією-брехухою — одним із народних прізвиськ Марії Єгипетської — святої VI ст., день вшанування якої за старим стилем збігається з 1 квітня. Того дня дівчата дурили людей, аби верховодити майбутнім чоловіком.
Для цього дня маємо приповідку: «Першого квітня — брехня всесвітня!».



Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера ” і не випадково саме в квітні. Адже 1 квітня 1906 була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.
День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. За традицією у цей час в їх очікуванні люди розвішують шпаківні. Повернення птахів святкується також як прихід весни. Вперше цей день став відзначатися в Сполучених Штатах Америки.

З часу запровадження Дня птахів список пернатих, що зникають, стрімко поповнюється – на Землі вже зникло понад 160 їх видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення понад 50% птахів. В Україні налічується близько 360 видів. 87 видів з них занесені до Червоної книги України.
Турбота про птахів – це не тільки екологічна проблема. Адже птахи - це частинка нашого життя, нашої культури, більше того – нашого світогляду та нашого світовідчутт

( За матеріалами сайту "Зелена планета")



Тарас Григорович Шевченко
Тарас Шевченко, автопортрет. 1840-1841 рр.
Тарас Шевченко, автопортрет. 1840-1841 рр.
При народженні Тарас Григорович Шевченко
Псевдоніми, криптоніми Т. Ш.
К. Дармограй
Кобзарь Дармограй
Руэль
Перебендя
Дата народження 25 лютого (9 березня) 1814
Місце народження Моринці, Київська губернія
(нині Черкаська область, Україна)
Дата смерті 26 лютого (10 березня) 1861 (47 років)
Місце смерті Санкт-Петербург (нині Російська Федерація)
Національність українець
Громадянство Flag of Russia.svg Російська імперія
Мова творів українська, російська
Рід діяльності художник (живописець, гравер), поет, прозаїк, драматург, громадський діяч
Роки активності: 1826–1861
Magnum opus: «Кобзар»
Автограф Автограф — Шевченко Тарас Григорович
( Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії )













   21 лютого представники всіх націй і народностей можуть відзначати Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року.

   Головна декларована мета Міжнародного дня рідної мови — сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн. Крім того, ЮНЕСКО виступило за зближення культур і їх активну взаємодію, зокрема, в мовних питаннях, оскільки саме мови вважаються важливим інструментом розвитку духовної спадщини планети.

20 лютого



     «Небесна сотня» – назва, яку дав народ полку героїв, що пожертвували собою заради нас, нашої мрії про краще майбутнє. Та здається мені, що ця назва символічна. Адже відвоювавши тут на землі, вони не перестають воювати на небі. Своїми молитвами та заступництвом перед Богом та Богородицею, вони, допоки стоятиме світ, будуть просити за нас та Україну. А ми в свою чергу не маємо права забувати, за що вони віддали своє життя і пильнувати , щоб не впасти в оманливу сплячку.

Небесній сотні, шана й молитви
За чисті душі, що злетіли в небо
Їм шлях високий Боже освяти
І в мирі Господи прийми до себе.
( Автор - Наталії Лавлєнцевої)

Слава Україні! Героям Слава!





Сьогодні День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів




24 роки тому, 15 лютого 1989 року, остання колона радянських військ була виведена з Афганістану.
Таким чином закінчилась більш ніж дев`ятирічна військова інтервенція Радянського Союзу в сусідню державу, в якій і сьогодні ще тривають збройні заворушення.
Захищати революцію у «братській» країні 1979 року були направлені понад 150 тисяч українців. Більше трьох тисяч з них загинули під час цієї війни, сім тисяч повернулися в Україну інвалідами, близько 2 тисяч вважаються полоненими і без вісті зниклими.
Уже дома, від ран, хвороб і самогубств померли більше 4 тисяч українських «афганців».
Всього, з 1979 року в Афганістані загинуло понад 14 тисяч радянських солдат, більше 30 тисяч з них були поранені; з афганського боку втрати були ще жахливіші — біля 1.5 мільйона загиблих і майже 5 мільйонів біженців, що знайшли притулок в сусідніх Пакистані та Ірані.
Ця війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Незважаючи ні на що, вони чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця.
В цей день ми поділяємо весь біль втрати з тими, хто втратив на цій війні своїх близьких і віддаємо шану всім учасникам тих подій.
В Україні цей день офіційно відзначається відповідно до Указу Президента України № 180/2004 від 11 лютого 2004 року і має назву «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав».
За матерыалами порталу «Рідна країна»
     



 День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.




Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.

З Новим Роком






Хай буде Новий Рік
Схожий на диво,
Щоб кожен день жилося радісно й щасливо!
Щоб здійснилися задуми і мрії,
І щастям повнились надії!






14 грудня – День пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС



       Пам’ятати про мертвих проте не забувати і про живих – 14 грудня – День пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
У ліквідації катастрофи на ЧАЕС приймали участь понад 650 тисяч людей зі всього Радянського Союзу. Серед них більша половина – мешканці Української РСР.
30 листопада 1986 року було закінчене будівництво саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» було надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.
Ті, хто вважають 14 грудня своїм святом, вже давно називають цей день Днем ліквідатора. Ще в 1986 р. учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. У 1994 р. громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, у якому запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації чорнобильської катастрофи.
Тоді офіційне рішення не було прийнято, але ліквідатори самостійно почали відзначати цю дату. Святкування було офіційно дозволено, від різних силових структур виділялася почесна варта, покладалися вінки від керівників держави, іноземних посольств і громадських організацій, але було відсутнє визнання цього дня на державному рівні.
Додання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, найважливіша з яких — недостатній для нормального життя розмір пенсії. Безпосередньо з цією проблемою пов’язана і інша — проблема статусу ліквідаторів аварії на ЧАЕС.













     У далекому 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала усім державам святкувати 10 грудня як День прав людини, бо саме в цей день в 1948 році цією ж організацією було прийнято Загальну декларацію прав людини.
     У цьому документі задекларовано наступні принципи: рівність людей: усі люди народжуються вільними та рівними в правах, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії тощо; право кожного на життя, свободу та особисту недоторканість; заборона рабства и работоргівли; заборона катувань або жорстокого поводження; право кожного на правосуб’єктність; рівність усіх перед законом; право на звернення до суду; заборона самовільних арештів; презумпція невинності та заборона зворотної сили карного закону; право на свободу пересувань та вибір місця мешкання; право на громадянство; право на шлюб; право володіти майном; право на свободу переконань; право на мирні збори; право на участь в управлінні громадськими та державними справами; право на працю тощо.
     Загальна декларація прав людини спонукала людство до розробки та укладення численних конвенцій, декларацій та протоколів з прав людини: у 1948 г. було ухвалено Конвенцію про попередження злочину геноциду та покарання за нього, в 1949 г. — Женевські конвенції про захист прав людини під час збройних конфліктів, 1950 г. — Європейську Конвенцію захисту прав людини та основных свобод, 1959 – Декларацію прав дитини, в 1966 г. — пакти про права людини тощо. Також було створено різноманітні установи та посади для більш об’єктивного дотримання державами прав людини - Комісія ООН з прав людини та Уповноважений з прав людини.


 

Міжнародний день інвалідів



Коли відзначається: 
Міжнародний день інвалідів щорічно відзначають 3 грудня. Ініціатором проведення цього символічного дня стала Організація Об'єднаних Націй, яка в 1992 році запропонувала заснувати таке свято на честь закінчення Десятиліття інвалідів, проголошеного в 1983 році.
Основною метою всіх заходів, які присвячені цьому дню, є інформування суспільства в напрямку підтримки людей з обмеженими фізичними можливостями. ООН закликає всіх діяти так, щоб соціальні умови життя інвалідів поліпшувалися і були комфортними для них.
В цей день традиційно говорять про необхідність інтеграції інвалідів у активне громадське життя, політичну та економічну діяльність, культурне середовище і т.д.
Сьогодні ініціатори появи свята хочуть домогтися повного соціального рівноправ'я інвалідів та звичайних членів сучасного суспільства не на словах, а в реальності. Формально ці цілі зафіксовані в спеціальній програмі дій стосовно до інвалідів, яка була затверджена в 1982 році членами Генеральної Асамблеї ООН.



Герой свого часу

200-річчя від дня народження

М.Ю. Лермонтова

(1814-1841)



 



1 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку. 

1 жовтня весь світ відзначає Міжнародний день людей похилого віку — свято, яке покликане звернути увагу всього людства на потреби старшого покоління. Повага до старших — одна з головних цінностей людської моралі. Саме тому в 1990 році Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення про заснування Міжнародного дня літніх людей, призначивши його на перший день жовтня.
Першими це свято святкували європейці. Потім до них приєдналися американці, а близько 10 років тому це свято стало по-справжньому інтернаціональним. Особливо шанують цей день в скандинавських країнах. Там його відзначають з досить великим розмахом. Навіть телебачення 1 жовтня складає таку програму телепередач, яка найбільше влаштує літніх людей.



Виховна година "Літературне сузіря  письменників ювілярів 2014 - 2015р." 








8 вересня - Міжнародний день грамотності 


Починаючи з 1966 року ЮНЕСКО відзначає Міжнародний день грамотності, намагаючись саме в такий спосіб привернути увагу суспільства й мобілізувати міжнародну суспільну думку, щоб збудити його інтерес і досягти активної підтримки зусиль, спрямованих на розповсюдження грамотності — однієї з головних сфер діяльності ЮНЕСКО починаючи з часів її першої Генеральної конференції в 1946 році. Традиція щорічно відзначати цей день започаткована відповідною рекомендацією Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності, що відбулася в Тегерані у вересні 1965 року. Саме ця конференція рекомендувала оголосити 8 вересня, дату урочистого відкриття конференції, Міжнародним днем грамотності та святкувати його щорічно в усьому світі.

( Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.)






Згідно з протоколом 61-ї Генеральної конференції Міжнародної авіаційної федерації, що відбулася в листопаді 1968 року, 12 квітня Всесвітній день авіації і космонавтики.

 

Ця дата збігається з заснованим Указом Президії Верховної Ради СРСР від 9 квітня 1962 святом Дня космонавтики. У Радянському Союзі це свято встановлено на честь першого в історії польоту людини в Космос.
12 квітня 1961 радянський льотчик і космонавт майор Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» стартував з космодрому «Байконур». «Восток» був виведений на орбіту і вперше в світі здійснив обліт планети Земля. Гагарін провів у навколоземному просторі 108 хвилин.
  Космонавт приземлився в заданому районі на ріллі біля берега Волги поблизу села Смєловка Тернівського району Саратовської області.
Ініціював заснування свята дублер Гагаріна під час першого космічного польоту людини - льотчик-випробувач Герман Тітов. Він також запропонував звернутися в ООН з пропозицією організувати Всесвітній день космонавтики.
  12 квітня 1981 відбувся перший пілотований політ за американською програмою «Шаттл».
У вересні 2000 року Комітет ООН з космосу на честь 40-ї річниці з дня першого польоту людини в космос оголосив про проведення першої міжнародної Юр'євої ночі (Yuri's Night), в якій у 2001 році взяло участь понад 100 тисяч людей у 75 країнах. Метою Юр'євої ночі є підвищення публічного інтересу до дослідження космосу і натхнення нових поколінь досліджувати космос. Організацією щорічного заходу займається Консультативна рада космічного покоління (Space Generation Advisory Council).
  До 50-ї річниці першого космічного польоту Юрія Гагаріна Генеральна Асамблея ООН проголосила 12 квітня Міжнародним днем польоту людини в космос.
В Україні 12 квітня відзначається День працівників космічної галузі.
З 1961 року в космосі побували близько 500 осіб більш ніж з 40 країн світу.
За матеріалами відкритих джерел
 
02.04.2014

Щорічно 2 квітня відзначається Міжнародний день дитячої книги — свято, встановлене за рішенням профільної Міжнародної ради з питань дитячої книги.





Датою для святкування Міжнародного дня дитячої книги був обраний день народження Ганса Християна Андерсена, який став одним з найулюбленіших казкарем дітей багатьох поколінь. Основна мета свята полягає в пропаганді дитячого читання, яке є ефективним інструментом духовного та інтелектуального розвитку людини.
Щороку під час святкування Міжнародного дня дитячої книги вибирається певна тема, яка і стає лейтмотивом всіх святкових заходів. Щорічно у свята змінюється «господар». Їм стає одне з відділень IBBY. Традиційно приймаюча сторона організовує заходи за участю найвідоміших дитячих письменників своєї країни. Звичайно один з гостей пише послання всім дітям Землі.
Міжнародний день дитячої книги також не обходиться без малювання, оскільки барвисті, добрі малюнки давно стали невід'ємною частиною дитячих книг. Тому щороку до цього свята хтось із відомих художників пише своєрідний плакат на честь цього дня.


 01.04.2014
 Цікава і пізнавальна гра - конкурс " Чи знаєш ти птахів" була проведена з учнями 3 - А та 2 - А класів. Діти дізналися багата нового та цікавого про наших менших друзів.









Достовірно не відомо, як і в якій країні з'явився День сміху (День дурня). Але сьогодні це вже не так важливо, оскільки 1 квітня вважається загальновизнаним святом гумору та веселощів. Існує безліч версій щодо походження Дня сміху. Деякі вчені стверджують, що вперше свято, іменоване сьогодні також Днем дурня, відзначали в Англії. Інші вважають, що батьківщиною самого веселого свята є Франція чи Мексика.
Не виключено, що в період зародження свята День сміху відзначали в честь весняного рівнодення. Святкування цієї події обов'язково супроводжувалося веселощами, жартами і першими розіграшами. Це свято божевілля зберегло свої традиції і до сьогоднішнього дня. Не дарма його називають також Днем дурня. Хоча первісний зміст жартів — задобрити вищі сили — вже втрачений.
Також існує версія про те, що поява Дня сміху пов'язана з реформуванням календаря 16 століття, після якого новорічні свята починалися 25 березня і закінчувалися 1 квітня.
У сучасній варіації свята День дурня супроводжується незмінними розіграшами, жартами і комедійними виступами. У цей день прийнято влаштовувати фестивалі гумору. Найвідомішим серед них є Одеський фестиваль гумору.


День птахів



Щорічно 1 квітня відзначається у світі  Міжнародний день птахів.  Саме цього дня в 1906 році  була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель.
Повернення птахів святкується також  і як  прихід весни. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, роблять дуплянки та інші пташині «будиночки». Птахи  є особливою групою тваринного світу, багато видів якої  легко побачити, чи  почути їх  спів не тільки в дикій природі, але й в населених пунктах і навіть на власному дворі. Вони приваблюють нашу увагу своїм мелодійним співом, красивим забарвленням, граційним польотом, цікавою поведінкою.
Птахи не тільки прикрашають ліси, поля, луки, парки, сквери. Вони являються справжніми помічниками і друзями людини. Знищуючи велику кількість шкідників сільського  і лісового господарства, вони зберігають для людей врожаї садів, полів, городів.
Від поведінки людей часто залежить їхня доля. Особливо болісно впливає господарська діяльність людини: розорювання земель, осушування боліт, застосування міндобрив і отрутохімікатів, вирубування лісів, викошування трав… Усе це для багатьох птахів – екологічні катастрофи…
Список пернатих, що зникають, поповнюється із сумною сталістю, – з лиця Землі зникло понад 160 їх видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення понад 50% птахів. Нам необхідно зберегти і примножити крилатих друзів, щоб майбутнє покоління бачило їх красу не тільки на картинках книжок, а й у природних умовах рідного краю. Птахи мають велике значення в природі і житті людини. Вони є нашими найкращими друзями, з ними людина стає кращою, внутрішньо красивішою, благороднішою, чистішою.
Тож приваблюйте птахів на свої поля, сади, городи, у міські парки, підгодовуйте взимку, влаштовуйте штучні гнізда  і  вони віддячать вам сторицею.





20 березня Всесвітній день Землі
 

Наша планета Земля - наш рідний дім, в якому створені для нас особливі сприятливі умови, що сприяють нашому існуванню і життєдіяльності, що відкривають для нас досталь можливостей й достатній простір для їх реалізації. Далеко не кожна планета наділена таким унікальним потенціалом і розташована в таких унікальних умовах, які дозволили б такий бурхливий розквіт життя і її форм на такому, здавалося б обмеженому просторі у всесвіті. А адже вона така одна у всьому всесвіті.
Теоретики звичайно ж допускають, що десь у надрах інших систем і галактик може бути ще щось подібне, будують найпотужніші телескопи, запускають в космос всілякі дослідні апарати, намагаючись знайти хоча б віддалену подібність такого унікального поєднання в просторі, яке представляє наша матінка Земля. На те вони і теоретики, а на практиці наш будинок сам вже давно має потребу в тому, щоб ми звернули на нього нашу пильну увагу, так як нам схоже за дуже короткий час вдалося неабияк призабути про це. Ми стали нещадно використовувати її ресурси, витрачати і споживати, розоряти і нехтувати, порушуючи порядок у своєму власному домі, виснажуючи його і не даючи йому часу для поповнення своїх власних сил.
Так буде не завжди. Наші суїцидальні настрої коли-небудь припиняться. Суспільний настрій потрібно і можна міняти. Це доводять багато подій, які виникають іноді зовсім спонтанно, але мають позитивний настрій і добру волю. Одна з подібних подій, за даними проекту DilovaMova.com, сталася на початку 70-х років минулого сторіччя. Це була акція, котра пройшла 22-го квітня 1970-го року і була організована відомим американським активістом і політиком, сенатором Конгресу Сполучених Штатів Америки Гейлордом Нельсоном і групою студентів Гарвардського університету під керівництвом Денніса Хайеса. Метою цієї акції було привернення уваги широкої громадськості до крихкості екосистеми нашої планети. Акція мала несподіваний успіх на хвилі численних студентських рухів тих років, переросла в щорічну популярну подію і поширилася по всій Землі. У багатьох країнах вона стала відзначатися в день весняного рівнодення, який в залежності від календаря випадає на 20-е або 21-е березня.
У 1988-му році Всесвітній день Землі дійшов і до Країни Рад. Це популярне міжнародне свято стало гарною відправною точкою, на хвилі якої у багатьох країнах стали прийматися відповідні закони і державні акти, котрі безпосередньо стосуються вирішенню екологічних проблем та охорони навколишнього середовища. Надалі до Дня Землі була приурочена ще одна щорічна подія - голос Дзвонів Миру, який вперше був встановлений в Нью-Йорку, в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй у 1954-му році. «Хай живе загальний мир у всьому світі», засвідчує напис на ціх дзвонах, відлитих із зібраних монет, які пожертвувані дітьми з усіх континентів нашої планети і нагородних знаків - почесних орденів і медалей багатьох країн світу. Дзвін став своєрідним символом нашої глобальної солідарності і став встановлюватися в багатьох великих містах і країнах по всій Землі.
Ми всі відповідальні за мир і гармонію, без якої життя на нашій планеті знаходиться під великим питанням. Добра воля і добрий дух в силах зупинити всякий наш помилковий напрямок і не будемо забувати про це. Будемо використовувати цю можливість, щоб зберегти перспективу життя! З Днем Землі!
В 2014 році Всесвітній день Землі припадає на 20 березня.

До 80-річчя з дня народження Ю.О.Гагаріна

 

9 березня виповнюється 80 років з дня народження Юрія Олексійовича Гагаріна - землянина, який першим здійснив політ у космос і назавжди увійшов в історію світової космонавтики. Ця подія стала можливою завдяки нашому славетному конструкторові С.П. Корольову - саме його ракета-носій винесла на навколоземну орбіту перший космічний корабель "Восток" з людиною на борту. На жаль, життєвий шлях першого космонавта планети трагічно обірвався у 34 роки. Та він живе і завжди житиме у нашій пам’яті як мужній підкорювач космічних висот і символ втілення найзаповітнішої мрії людства.

Сьогодні, 9 березня 2014 року, виповнюється 200 років з дня народження Тараса Шевченка



  

 07.03.2014

 

21 лютого
Міжнародний день рідної мови
Наше спілкування між собою зрозумілою нам мовою в переважній більшості випадків має для нас величезне значення. Мова та її нарічча стають не просто засобом комунікації, але й відкривають для нас дуже широкі можливості. Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька до неї та її душі мова.
Колись ми всі говорили однією мовою. Розуміли один одного і нам не був потрібен хороший фахівець - перекладач. Згідно з Біблійними текстами (Буття, глава 11) поділ мов відбувся в регіоні, який був названий Вавилон. Не заглиблюючись у причини цього явища скажемо, що зараз на нашій планеті за оцінками фахівців всесвітньої організації ЮНЕСКО налічується близько 6-ти тисяч мов, причому половина з них перебуває під прямою загрозою зникнення. Добре це чи погано - не можна сказати напевно, проте абсолютно точно можна стверджувати, що окрема, самостійна мова - це своєрідний носій цілком певних традицій та культурної спадщини, що в свою чергу вказує на конкретну цінність, яку вона може представляти хоча б з точки зору історичної аналітики.
У 1999-му році, за даними проекту DilovaMova.com, на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Датою щорічного свята вибрано 21-е лютого. Це всесвітне свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності, які все ще продовжують зберігати в собі ряд проблем, вирішення яких видається складним завданням.
Зроблені кроки по збереженню і поширенню рідних мов на практиці показали, що це активно служить зміцненню солідарності і терпимості, розширенню взаєморозуміння і діалогу, що особливо цінно для нас і нашої власної, сучасної культури і традицій.






День пам'яті воїнів – інтернаціоналістів.
   15 лютого 1989 року остання колона радянських військових була виведена з Афганістану. Наша країна втратила в цьому військовому конфлікті більше 14000 солдат і офіцерів.
   Ми розділяємо весь біль з тими, хто втратив на цій війні своїх близьких, чоловіків і дітей. Ми віддаємо дань поваги всім учасникам тих подій.
   В Україні цей день відзначають відповідно до Указу Президента України №180/204 від 11.02.2004 року і має назву « День вшанування учасників бойових дій на території інших держав».

   У цей день всі учні школи вітають наших земляків, воїнів – афганців, що повернулися додому і бажають їм: міцного здоров'я, щастя, удачі і щоб про  їх подвиг пам’ятали і ніколи не забували.

День Тетяни
 
                                                                               
 День Тетяни (рос. День студента, Бабий кут, Солныш) — російське релігійне і народне свято, яке припадає на 25 січня, згідно з григоріанським календарем, один із днів студента. Назване на честь святої Тетяни,християнської мучениці яка жила в Римі,протягом правління імператора Александра Северуса 
Історія свята
12 (25) січня 1755 року, на честь іменин матері Івана Шувалова Тетяни РодіоновноїЄлизавета Петрівна підписала указ «Про заснування Московського університету». Оскільки це відбулося в день святої Тетяни, то російські студенти й святкують «Татьянин день» як День студента.
Пізніше в університетському кампусі була церква святої Тетяни, а сама свята проголошена церквою патрономстудентства.

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

7 січня - Різдво Христове

Різдво Христове — велике християнське свято, день Народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха. Свято Різдва Христового вважається другим після Пасхи (Великодня) великим святом, хоча у багатьох католицьких країнах народне благочестя досі відводить йому головне місце серед свят.








                                                              


                                           01.01.2014 рік        

Хай Новий рік з добром прийде,
Здоров’я, успіх принесе,
Різдво з колядою нехай завітає,
І щастя безмежним благословляє!
Хай щастить у добрих справах
І працюється на славу,
В Новий рік здійсняться мрії
Втіляться в життя надії!
Нехай небо посміхнеться
І завжди все удається
З Новим роком! В добрий час!
Із Різдвом вітаєм Вас! 




   
       13 грудня в актовій залі школи відбулася посвята учнів перших  класу в читачі шкільної бібліотеки. На святі були присутні учні початкових класів та їх класні керівники.
    В гості до першокласників завітали казкові герої: Королева Книга, Фея, Незнайка та Лікар ай болить які ознайомили учнів з правилами поводження в бібліотеці,розповіли про те як вірно коритися книгою. Для учнів було підготовлено багато загадок та цікавих питань. В кінці першокласники дали урочисту обіцянку читача шкільної бібліотеки та отримали «Пам’ятку юного читача шкільної бібліотеки» .










    Доброю традицією столи бібліотечні зустрічі з вихованцями ГПД, на яких вони пізнають багато цікавого та вчаться виготовляти різні поробки, розвивають свою уяву і фантазію, оволодівають практичними навичками при роботі з різноманітними матеріалами. 
26.11.2013
































12.11.2013





















19.11.2013














05.11.2013




































Сьогодні 23 листопада в нашій школі як і по всій Україні вшановували память жертв Голодомору 1932-1933 ровік.










14.10. - 18.10.2013
Цікаво і пізнавально пройшли бібліотечні заняття з учнями третіх класів
 метою яких було:  ознайомлення учнів з основними елементами книги, 
видами і способами оправи книги.





04.10.2013                      

Бібліотекар та адміністрація школи щиро вдячна:
 батькам,класним керівникам та учням
 які прийняли участь в акції
 "Подаруй бібліотеці книгу"













 











 













































    


Немає коментарів:

Дописати коментар