Як вибрати в бібліотеці книгуБібліотека це сховище величезної кількості книг. Вони різноманітні за змістом і призначенням, і починаючому читачеві або дитині, вперше прийшов до бібліотеки, буває непросто вибрати потрібну книгу.

Поради :


  1. Перш за все, визначте чітко для себе, що вас найбільше цікавить у літературі, який жанр і напрямок, а також вирішите, книгу якого автора ви б хотіли почитати. Потім звертайтеся з проханням до бібліотекаря, і вам порадять книгу для читання.
  2. Якщо ви хочете самостійно вибрати книгу, то скористайтеся алфавітним каталогом, який повинен бути в будь-який (навіть сільській чи шкільної) бібліотеці. За каталогом ви зможете зрозуміти, чи є потрібна вам книга в бібліотеці і де саме (в читальному залі або в абонементному відділі).
  3. Якщо вам не вдалося знайти за алфавітним каталогу книгу конкретного автора, виберіть інший твір цього письменника.
  4. Скористайтеся системним каталогом, якщо вам, наприклад, потрібно знайти науковий матеріал для написання реферату з якоїсь певної теми. У цьому каталозі міститься інформація, яка розкриває зміст книг. Ви зможете швидко і без особливих зусиль підібрати кілька джерел різних авторів по близьких темах і питаннях і повно, багатогранно розкрити тему в рефераті.
  5. Обов'язково зверніть увагу на книжкові виставки, які часто влаштовують у бібліотеках до ювілеїв авторів або до святкових дат. Там ви зможете знайти необхідний матеріал, наприклад, для уроку позакласного читання в школі або просто відкрити для себе нового цікавого автора.
  6. Шукайте книги на полицях не тільки по алфавітному покажчику (першим буквам прізвища авторів), а й за жанровим принципом. Наприклад, полиці з фантастикою або пригодами розташовуються окремо від наукової збірки (енциклопедій, довідників, словників).
  7. Зверніться по допомогу до бібліотекаря, і вона, напевно, вкаже вам на полиці, де знаходяться книги, рекомендовані для вашої вікової категорії. Адже якщо ви подивитеся на серйозний психологічний роман передчасно, то не зможете його зрозуміти і оцінити по достоїнству.
  8. Якщо вас зацікавила якась книга, познайомтеся з анотацією до неї (вона знаходиться найчастіше на форзаці). За допомогою неї ви отримаєте коротку інформацію про зміст твору, а також про автора. Вивчення вмісту в кінці джерела також допоможе вам не помилитися у виборі цікавої саме для вас книги.
  9. Звертайте увагу і на шрифт. Молодшим школярам краще не брати книги з дрібними літерами.
  10. Вибираючи книгу, звертайте увагу також і на барвисті ілюстрації, адже яскраві і цікаві зображення, напевно, відіграють дуже важливу роль у сприйнятті вами літературного матеріалу. 

Немає коментарів:

Дописати коментар